ISARI ADVENTURE 

FOTOGRAFIA, Wyprawy, PRZYGODA

Gruzja Tuszetia  4 dni

Opis programu

Intensywny wyjazd pełen spotkań, smaków, lokalnej kultury w najpiękniejszym zakątku gruzińskiego Kaukazu.

Więc, jeśli planujesz wyjazd do Gruzji i marzysz o Tuszetii, ale nie wiesz jak zorganizować transport, albo znaleźć kogoś do dzielenia kosztu… Albo wynajmujesz terenówkę, nawet w najlepszej wypożyczalni, ale nie masz doświadczenia, boisz się, lub po prostu chcesz się zrelaksować – mamy dla Was 2 oferty do wyboru, które w zeszłym roku zaskoczyły nawet mnie popularnością. Do tego w różnych terminach, tak byście mogli dobrać je do swoich pobytów w Gruzji!

Dzień po dniu

1 dzień – wczesnym rankiem wyjeżdżamy terenówkami z naszymi najlepszymi, profesjonalnymi kierowcami z Tbilisi do Omalo z przerwą na bazarze w Telavi, by kupić soczyste owoce na piknik na drodze tuszeckiej – wyjazd wcześnie rano, dojazd po południu. Wieczorem wspólne lepienie khinkali i uczta z tuszeckimi legendami w tle.

Nocujemy u mojej „tuszeckiej rodzinki” w ich agroturystyce z produktami z własnego ogródka i od własnych krów (przepyszne sery) i nie tylko.

2 dzień – zabierzemy Was w jeden z najpiękniejszych i najbogatszych kulturowo zakątków naszego regionu i pokażemy Wam miejsca spotkań starszyzny przy Ghele, zrekonstruowaną wioskę obronną Dartlo, stary cmentarz oraz urokliwe zakątki pasterskich szlaków, zabierzemy Was na lunch do najlepszej gospodyni w dolinie. Potem odwiedzimy pozostałości po tuszeckim więzieniu i dojedziemy do ostatniej cywilizacji na szlaku w stronę Chewsuretii. Dużo wiedzy, spotkań z naszymi przyjaciółmi, kosztowania lokalnej kuchni, czyli Tuszetia głęboko od środka z polskojęzycznym przewodnikiem, czyli ze mną  .

Na noc wracamy znów do moich przyjaciół w Dolnym Omalo.

 

3 dzień – dodatkowy dzień pobytu w Tuszetii z dodatkowym noclegiem w agroturystyce, który jest do Waszej dyspozycji na odpoczynek, trekking na jedną z wielu tras wychodzących z Omalo albo na dodatkową wycieczkę:

– kolejna piękna dolina do zobaczenia – Gomecari z położoną na stromej grani wsią Doczu, Beghelą, malowniczo położonym Dżwarboseli, do którego musimy przekroczyć rzekę i wspaniałym lunchem u zaprzyjaźnionej gospodyni.

Cena: 50 euro – przy min. 4 osobach

– wycieczka konna pod okiem przewodników konnych mówiących po angielsku i polsku, którzy dobiorą trasę w zależności stopnia zaawansowania grupy z czasem i prowiantem na lunch w malowniczym miejscu. Na miejscu mamy również regulowane kaski do wypożyczenia.

Cena: 65 euro – przy min. 4 osobach

 

4 dzień – odwiedzimy naszych przyjaciół w Shenako, po czym ruszymy w drogę do przełęczy Abano. W Kachetii wstąpimy na degustację wina.

15.06.2023 – 18.06.2023

 6.07.2023 – 9.07.2023

17.07.2023 – 20.07.2023

7.09.2023 – 10.09.2023

OBSERWUJ NASZE PRZYGODY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

#ISARI_ADVENTURE

Wybierz swoją przygodę

Ponadto znajdziesz u nas

MAsz pytania?

Skontaktuj się z nami

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, udzielimy wskazówek czy zaplanujemy wspólną przygodę!

Znajdziesz nas:

Wyślij nam wiadomość

ISARI ADVENTURE

FOTOGRAFIA, WYPRAWY, PRZYGODA

Odkryj Gruzję Turcję

+(995) 599 80 24 83
isari.adventure@gmail.com