ISARI ADVENTURE 

FOTOGRAFIA, Wyprawy, PRZYGODA

Gruzja: Warsztaty fotografii podróżniczej Między Wielkim i Małym Kaukazem

od alpejskich łąk z wieżami po “ciepły SybiR“

Opis programu

Gruzja to kraj z historią sięgającą kilku tysięcy lat, położony na geograficznej i kulturowej granicy między Europą i Azją. Przepiękne górskie krajobrazy, przywiązanie do tradycji, nadzwyczajna gościnność mieszkańców, wspaniała kuchnia i długa historia winiarstwa, to tylko niektóre powody, dla jakich warto odwiedzić ten kraj.

 

Termin Warsztatów

05.10 - 15.10.2023

Dzień po dniu...

Dzień 1 5.10.2023

Większośc samolotów Wizzair przylatuje tego dnia ok godzin 12:00-12:30. Po odebraniu wszystkich i małej kawie po drodze, ruszamy do Zugdidi, gdzie będziemy mogli skrzystać z kantorów. Stamtąd po kilku minutach dojedziemy do wioski etnograficznej Sisa Tura, gdzie gospodyni Marika zaprezentuje nam specjały kuchni megrelskiej, a także będziemy mieć pierwszą okazję do zdjęć – fotografia kulinarna przy świetle zastanym. Po sytym posiłku z lokalnym winem ruszymy w góry do Swanetii. Na noc zatrzymamy się w Mestii w rodzinnym pensjonacie.

 

Dzień 2 6.10.2023

Wyjazd przed wschodem słońca w góry na jeziora Koruldi – pierwszy plener. Po zdjęciach wrócimy na śniadanie i odpoczynek. Omówimy zdjęcia, region, lokalną kulturę i zasady. Na ten dzień zaplanowana jest rónież pierwsza sezja zdjęciowa. Po południu udamy się na zbocza Tetnuldi, gdzie czeka nas uczta oraz wieczorne zdjecia i nocne.

 

Dzień 3 7.10.2023

Wschód słońca z Tetnuldi. Po śniadaniu omówimy jeszcze kilka spraw organizacyjnych i ruszamy do najwyżej położonej wioski w regionie – Ushguli, gdzie poza fotografią krajobrazową bedą rozdzielone zdania fotograficzne i sesja zdjęciowa z mieszkańcem. Wieczorem zachód słońca i odpoczynek. 

 

Dzień 4 8.10.2023

Ushguli wygląda zjawiskowo podczas wschodu słońca Po śniadaniu i chwili odpoczynku ruszymy do Megrelii, gdzie czeka nas fotografowanie najpięknieszych wodospadów i kanionów. Zupełnie inny świat i inne zadania. 

 

Dzień 5 9.10.2023

Po śniadaniu ruszymy do Ckaltubo, byłego sowieckiego sanatorium, gdzie znajduje się jeszcze wiele pamiatek czasów słusznie minionych. Wiele z nich zaplanowanych jest do rozbiórki lub przekształcenia na nowoczesne hotele więc może być to jedna z ostatnich okazji uwiecznienia ich w obecnym stanie. Kolejnym punktem programu będzie niewielka ale spektakularnie ulokowana wioska Bachmaro, słynąca z najpiękniejszych wschodów i zachodów sońca. Tutaj relaks i zdjecia na wiosce. 

 

Dzień 6 10.10.2023

Kolejny spektakularny wschód słońca do uwiecznienia przy dobrej pogodzie. Po śniadaniu zjedziemy z gór do Batumi odwiedzajac targ rybny w porze lunczu. Potem nieco wolności na plażing (przeważnie jest bardzo ciepło), zwiedzanie miasta albo odpoczynek. Wieczorem pójdziemy na spacer na fotografię miasta i portu.

 

Dzień 7 11.10.2023

Po śniadaniu udamy się w góry Adżarii, gdzie skosztujemy lokalnego wina, odwiedzimy kilka wiosek, w tym pasterskich, a następnie na wieczór udamy się do Achalciche. Ten dzień będzie nieco luźnieszy. Skupimy się na poznaniu miejsca i odwiedzimy zaprzyjaźnionych pasterzy. Wieczorem kolacja i odpoczynek.

 

Dzień 8 12.10.2023

Dzień zaczniemy od wschodu słońca w mieście,a następnie zwiedzaniu zamku. Następie udamy się do jednej z dolin niedaleko miasta, gdzie poznamy lokalne tradycje wyrabiania sera i wypieku chleba. Zdjęcia z zastosowaniem różnego rodzaju światła. Stamtąd udamy się Vardzi – największego skalnego miasta udostępnionego turystycznie. Na wieczór zostaniemy w Vardzii, by odpocząc i nabrać sił w lokalnych termach. 

 

Dzień 9 13.10.2023

O świcie wyjedziemy na płaskowyż, by dojechać do jezior na skraju Dżawacheckiego Parku Narodowego, by obserwować i uwiecznić największe skupiska migracyjne ptaków. Tu bedzie sporo czasu na zdjecia i odpoczynek, jak rówież śniadanie w terenie. Stamtąd udamy sie do Achalkalaki, zamieszkanego w wiekszości przez Ormian, by dalej terenowo przejechać do Tabackuri połozonego obok wygasłych wulkanów na cyplu jeziora o tej samej nazwie. Tu czekają nas piękne widoki ale też nauka pracy z mieszkańcami. Na luncz udamy się do zaprzyjaźnionej rodziny. Na noc przejedziemy do sanatoryjnego kurortu Bakuriani/Bordżomi.

 

Dzień 10 14.10.2023

Po późniejszym śniadaniu udamy się na spacer po Bordżomi, a następnie przejedziemy w do Kutaisi. Po południu czeka nas kolejne zadanie do zrealizowania w miescie. Pod wieczór, przed kolacją omówimy zdjęcia. Nocleg w pensjonacie w Kutaisi

 

Dzień 11 15.10.2023

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i przelot do Polski.

Cena – przy min. 8 osobach płatnych

€ 1350/osoba

Cena zawiera:

 • transport autami terenowymi przez całość warsztatów (Mitsubishi Delica 6+1)
 • zakwaterowanie – w rodzinych pensjonatach, tak byście mieli możliwość poznawania lokalnych gospodarzy, domowych potraw
 • wyżywienie – 3 razy dziennie – śniadania w pensjonatach (raz pakiet śniadaniowy po wyjeździe z Vardzi), luncze – w formie lekkich pikników lub w restauracjach po drodze z wyjątkiem lunchu w Batumi (jeden bardzo duzy lunch w wiosce etnograficznej i w Batumi każdy na targu rybnym kupuje to na co ma ochote – ryby, owoce morza), obiadokolacje najczęściej w miejscu noclegu, w większych miastach w zewnętrznej restauracji.
 • degustacja adżarskich win w winnicy
 • przejazd kolejką gondolową w Adżarii do jednej z wiosek
 • opieka polskojezycznego przewodnika 
 • program warsztatów fotografii podróżniczej z zadaniami i sporą dawką rozmów o podejściu do różnych kultur 

 

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Polska (dowolne miasto) – Kutaisi – Polska
 • ubezpieczenia
 • lunchu w Batumi
 • własnych wydatków

Galeria

Wybierz swoją przygodę

Ponadto znajdziesz u nas

MAsz pytania?

Skontaktuj się z nami

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, udzielimy wskazówek czy zaplanujemy wspólną przygodę!

Znajdziesz nas:

Wyślij nam wiadomość

ISARI ADVENTURE

FOTOGRAFIA, WYPRAWY, PRZYGODA

Odkryj Gruzję Turcję

+(995) 599 80 24 83
isari.adventure@gmail.com